CHLEJF ve Fresh!i
13.8.2003

Středeční koncert pohledem Cárošova foťáku a kritických uchem Atletovým (recenze je dole pod fotkama)
TN_IM001105.JPG
TN_IM006226.JPG
TN_IM006230.JPG
TN_IM006229.JPG
TN_IM006238.JPG
TN_IM006241.JPG
TN_IM006247.JPG
TN_IM006257.JPG
TN_IM006269.JPG
TN_IM006273.JPG
TN_IM006287.JPG
TN_IM006280.JPG
TN_IM006289.JPG
TN_IM006285.JPG
TN_IM006293.JPG

Koncert začal ve 20:30. Ještě před tím počasí hrozilo, že spustí nějakou tu bouřku, ale spadlo pár kapek a "Prasofekální pseudohudební deformaci" skupiny CHLEJF již nic nebránilo otevřít stavidla drsné muziky. K mocné povodňové vlně, jak by správně mělo dojít po protržení HC přehrady však "překvapivě" nedošlo, neboť systém ozvučení byl chudý chudičký. Prakticky byly jen dva mikrofony na hlavní zpěv a basákův vokál, to vše přes dvě bedýnky. Lecjakému dýdžejovi by to na gramce možná stačilo, muzika CHLEJFU ale potřebuje daleko větší hradbu zvukové aparatury, neb negativně dekadentní emoce, jež z jejich tvorby plynou, byly tímto handicapem v ozvučení posunuty do lehce úsměvné roviny, efekt ohromení drsnou valivou stěnou se nedostavil…..I přesto však CHLEJF hrál od začátku s pořádným nasazením, kteréžto bylo podporováno dle mého odhadu, jaxem na začátku koncertu spočítal, asi sedmdesáti diváky. Po prvních dvou skladbách, z nichž druhá se jmenovala "Reklamní shit", došlo ke korekci soundu a vyrovnání hlasitostních hladin jak u kytary, tak u basy. Zpěvu bylo slyšet dosti. Zpěvák navzdory chabému zpěvovému aparátu vyluzoval vypjatý naléhavý řev. Svým zjevem a projevem mi trochu připomínal frontmana kapely Clawfinger, každopádně energie do lidí pod podiem jak on, tak zbytek kapely solil zhusta.
Před třetí skladbou frontman položil řečnickou otázku do pléna: "Berete drogy ? Pícháte si je do žil ? Tak chcípni !!!" A začal pěkný nářez. Ocenil jsem secvičené zajímavé technické pasáže, kdy bicí hrály spolu s kytarou a basou riffy unisono. V kytarových sólech však citelně chyběla druhá doprovodná kytara, jež by udržela hutný spodek, který se náhle vytratil. Řekl bych, že pro druh hudby,kterou CHLEJF hraje, je druhá kytara nezbytná, jakožto k ještě většímu zhutnění by přispělo zakomponování dvojšlapky u bicích. Dusot kopáků mi znatelně chyběl : ) U názvů dalších skladeb nevím, zda jsou to názvy či jenom hesla, vyjadřující výpovědní hodnotu textu skladby. Nicméně stojí za zmínku: např. hlášky "Zkurvená generace - drogová generace naprostejch debilů !" Dále mně zaujal postřeh, že "Všechny ženský jsou mouchy, a mouchy sedají rády na hovna". No a pikantnost nakonec, úryvek textu, je to teda vytržený z kontextu, ale je to soda : ) "Lízej mi krámy, tak to mám rád…..krvavý tělo, večer mi dáš……jsi hnusná kurva !!!"

Shrnuto podtrženo: byl to první koncert CHLEJFU, který vznikl již v lednu 2002, avšak až se sestavou, která se dala dohromady v dubnu 2003, vytvořili 37 minut hudební produkce. Večírek se tedy povedl, zvlášť když po koncertu pokračovala reprodukovaná hudba v podání Riviera Playboyz a Krucipüsku. 
A nakonec jsem se zřídil jako dobytek..... Takže konec dobrý, všechno dobré : )

Složení CHLEJFu: 
Alkáč (Majkl) - zpěv, řev
Štěpán - kytara, Ibanez, amp. Laney
Ondra - basa, Shark, amp. Trace Eliot
Karlos - bicí, Amati SO4010 rampa

www.chlejf.com

Zapsal: Atlet alias Fucker
(bluehead@seznam.cz)